Ik heb de gemeente Nijmegen om helderheid gevraagd n.a.v. enkele onduidelijkheden in de berichtgeving op social media over de wel- of niet toelating van bromfietsen in de 3 milieuzones van Nijmegen. Hieronder staat het antwoord van de gemeente Nijmegen.
“In uw bericht verwijst u naar een mail die door de heer Manten is verstuurd naar de Nilissen betreffende de invoering van de Milieuzone. Na deze mail heeft de heer Manten nogmaals contact gehad betreffende de uitzonderingsregel voor oldtimers.
Op 30 januari 2025 is het verkeersbesluit gepubliceerd. De onderstaande tekst is hierover opgenomen betreffende oldtimers:
- dat in het verkeersbesluit de uitzondering is opgenomen dat brom- en snorfietsen met datum eerste toelating vanaf 2011 van de zone gebruik mogen maken;
- dat er voorts in het gemeentelijk ontheffingenbeleid voor de milieuzone brom- en snorfietsen de volgende ontheffingen worden opgenomen:
- Een weekendontheffing voor oldtimers, dit betreft voertuigen van 30 jaar en ouder;
- Een ontheffing vanwege medische omstandigheden;
- In uitzonderlijke situaties waarbij toepassing van het beleid tot onevenredige gevolgen leidt, blijft het mogelijk om een beroep te doen op de hardheidsclausule
Je mag met een oldtimer alleen de 3 milieuzones in als je een ontheffing hebt. Op dit moment is het nog niet mogelijk om een ontheffing aan te vragen. De verwachting is dat vanaf eind april de ontheffingen kunnen worden verstrekt. Op de site van de gemeente wordt dan ook de informatie aangepast en wordt er een link gedeeld om een ontheffing aan te vragen. Als u voor die tijd met uw zundap club (Rob: Zündapp Veteranen Club) een keer door de zone wilt rijden laat stuur dan even een berichtje naar dit adres. Dan gaan wij zorgen dat u in het weekend gewoon door de zones kunt rijden.
Met vriendelijke groet,
Team Milieuzone Brom- en Snorfietsen”
ZVC: Voor alle duidelijkheid: op zondag 14 september 2025 gaat zoals gebruikelijk de 10e Bramenrit weer van start vanaf De Kazérne in Nijmegen. Info staat hier.
17 maart 16:13 uur: Zojuist bericht ontvangen van de Fehac, die ik ook had geïnformeerd, dat zij een gesprek met de gemeente Nijmegen hebben aangevraagd.